Młodości! Dodaj mi skrzydeł… i pozwól zmierzyć się z tym, co mnie czeka za drzwiami szkoły…

Drodzy Absolwenci!

Co roku, jak tysiące innych młodych ludzi targanych niepokojem przed nieznanym, stawaliście u progu naszej szkoły. W niej odnajdywaliście siebie, odkrywaliście swoje pasje, nawiązywaliście przyjaźnie, a nawet przeżywaliście wielkie miłości.W klasie maturalnej musieliście odpowiedzieć ostatecznie na pytanie „Co dalej?”. Jedni z Was wybierali studia, inni realizowali się w pracy – w rodzinnym mieście czy z dala od swojej „Małej Ojczyzny”.

Kilka lat pobytu w szkole minęło błyskawicznie i wreszcie staliście się dorośli. Wasze obawy związane z nauką w liceum okazały się bezpodstawne. To fakt, czasami nie było łatwo: sprawdziany, odpytywanie, kartkówki – niespodzianki, bolesne powroty po feriach czy wakacjach. Przynajmniej po latach pozostały wspomnienia, wprawdzie to krótka część Waszego życia, ale jak miło wracać myślami do szkoły średniej, koleżanek, kolegów i nauczycieli.

Liceum Ogólnokształcące im. ONZ jest takim miejscem wspomnień dla około 20 tysięcy wychowanków zaczynając od Prywatnego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Szkoły Średniej w 1937roku, przez tajne komplety w czasie II wojny światowej, aż po Liceum Ogólnokształcące im. ONZ. Zmieniała się nazwa, lokalizacja, zmieniał się znacząco sam budynek. Edukację w szkole podejmowało wielu młodych ludzi, którzy spotkali na swojej drodze niezapomnianych nauczycieli. Chociaż wielu z nich nie ma już wśród nas, ale nieustannie powracają we wspomnieniach i wiecznie żywych anegdotach, opowiadanych przy różnych okazjach.

W tym roku,drodzy Absolwenci, będziecie mieli okazję odwiedzić swoją szkołę, która przygotowuje się do Jubileuszu 80-lecia.Główne uroczystości odbędą się 7 października 2017 roku, jednak już od stycznia mają miejsce wydarzenia, które są okazją do wielopokoleniowych spotkań integracyjnych. Absolwenci wracają do szkoły i dzielą się z młodzieżą swoimi refleksjami z pobytu w liceum i życiowymi doświadczeniami. Uczniowie wyruszają w poszukiwaniu ciekawych wspomnień wśród członków swoich rodzin bądź znajomych.

Na stronie szkoły www.loonz.lbl.pl na bieżąco będziemy informować o jubileuszu i wydarzeniach towarzyszących. Zapraszamy również do kontaktu z organizatorami uroczystości pod adresem 80lat@loonz.lbl.pl. Niezwykle mile widziane są wspomnienia o szkole w różnej formie. Zgłoszenia na część oficjalną i bankiet z okazji Jubileuszu 80-lecia szkoły będą przyjmowane od 8 maja 2017r.

Wykorzystajmy okazję do ponownego spotkania się w gronie przyjaciół z lat beztroskiej młodości.

Komitet Organizacyjny